  • CVCO55CC-3619-3711
CVCO55CC-3619-3711
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-3619-3711
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-3619-3711
Package:
16-QFN, Variant
Description:
Quantity:
In Stock : 4693
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-3619-3711
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    3.711GHz
  • Operating Supply Voltage
    8V
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    3619MHz~3711MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    3665MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.1V~16V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm