  • CVCO55CCQ-2005-2070
CVCO55CCQ-2005-2070
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CCQ-2005-2070
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVCO55CCQ-2005-2070
Package:
16-QFN, Variant
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CCQ-2005-2070
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVCO55
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.07GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    2005MHz~2070MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2037.5MHz
  • Icc Max
    40mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -114
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.1V~4.9V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm