  • CVCO55CL-0434-0452
CVCO55CL-0434-0452
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CL-0434-0452
HK JDW NO:
198-CVCO55CL-0434-0452
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CL-0434-0452
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    452MHz
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    434MHz~452MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    443MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -110
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1.5V~3.5V
  • Power (dBm)
    0 ±4
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm