  • CVCO55CL-0830-0970
CVCO55CL-0830-0970
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CL-0830-0970
HK JDW NO:
198-CVCO55CL-0830-0970
Package:
16-QFN, Variant
Description:
Quantity:
In Stock : 14
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CL-0830-0970
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    970MHz
  • Load Capacitance
    200pF
  • Frequency Range
    830MHz~970MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    900MHz
  • Icc Max
    20mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    4 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm