  • CVCO55CW-0400-0800
CVCO55CW-0400-0800
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CW-0400-0800
HK JDW NO:
198-CVCO55CW-0400-0800
Package:
16-QFN, Variant
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CW-0400-0800
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    CVCO55
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    800MHz
  • Load Capacitance
    200pF
  • Frequency Range
    400MHz~800MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    600MHz
  • Icc Max
    17mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -105
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -5
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~12V
  • Power (dBm)
    7 ±5
  • Pushing (MHz/V)
    5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm