  • CVPD-037X-156.250
CVPD-037X-156.250
advertisement
Manufacturer No:
CVPD-037X-156.250
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVPD-037X-156.250
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
CVPD-037X-156.250
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVPD-037X-156.250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Weight
    186.029571mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVPD-037X
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    56mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Current
    56mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±50ppm
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5mm