  • CW160808-3N9G
CW160808-3N9G
advertisement
Manufacturer No:
CW160808-3N9G
HK JDW NO:
103-CW160808-3N9G
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CW160808-3N9G
Step5Bar-code shipping tag
CW160808-3N9G
  • Q @ Freq
    16 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    1.651mm
  • Width
    1.0414mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Alumina
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CW160808
  • Size / Dimension
    0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    700mA
  • Base Part Number
    CW160808
  • Inductance
    3.9nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz