  • CW201212-3N9J
CW201212-3N9J
advertisement
Manufacturer No:
CW201212-3N9J
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CW201212-3N9J
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CW201212-3N9J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW201212-3N9J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW201212
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.059W 2.10mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    3.9nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    60 @ 1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1000 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm