  • CWB1503S
CWB1503S
advertisement
Manufacturer No:
CWB1503S
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-CWB1503S
Package:
Datasheet:
CWB1503S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CWB1503S
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CWB1503S.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    156MHz
  • Power - Max
    200W
  • Gain
    3dB
  • Frequency Range
    150MHz~162MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    VHF f < 300MHz