  • CWR06FC105KCB
CWR06FC105KCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR06FC105KCB
HK JDW NO:
866-CWR06FC105KCB
Package:
Conformal Coated
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm Polar Bulk Conformal Coated
Step5Bar-code shipping tag
CWR06FC105KCB
  • Package / Case
    Conformal Coated
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    2.54mm