  • CWR06FC475MR
CWR06FC475MR
advertisement
Manufacturer No:
CWR06FC475MR
HK JDW NO:
866-CWR06FC475MR
Package:
Conformal Coated
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4.5Ohm Polar Bulk Conformal Coated
Step5Bar-code shipping tag
CWR06FC475MR
  • Package / Case
    Conformal Coated
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm