  • CWR09CC156KM
CWR09CC156KM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09CC156KM
HK JDW NO:
66-CWR09CC156KM
Package:
E
Datasheet:
CWR09CC156KM
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR09CC156KM
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    E
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V