  • CWR09CK336KP
CWR09CK336KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09CK336KP
HK JDW NO:
66-CWR09CK336KP
Package:
F
Datasheet:
CWR09CK336KP
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09CK336KP
  • Package / Case
    F
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    3.43mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm