  • CWR09DB476KS
CWR09DB476KS
advertisement
Manufacturer No:
CWR09DB476KS
HK JDW NO:
66-CWR09DB476KS
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09DB476KS
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%