  • CWR09DC685KB
CWR09DC685KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09DC685KB
HK JDW NO:
66-CWR09DC685KB
Package:
D
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR09DC685KB
  • Package / Case
    D
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm