  • CWR09FK685JBC
CWR09FK685JBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09FK685JBC
HK JDW NO:
66-CWR09FK685JBC
Package:
E
Datasheet:
Description:
6.8μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR09FK685JBC
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm