  • CWR09HB106KP
CWR09HB106KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HB106KP
HK JDW NO:
66-CWR09HB106KP
Package:
F
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HB106KP
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm