  • CWR09HC226KDC
CWR09HC226KDC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HC226KDC
HK JDW NO:
66-CWR09HC226KDC
Package:
G
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.004mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HC226KDC
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2711
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    300mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm