  • CWR09HC684KCB
CWR09HC684KCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HC684KCB
HK JDW NO:
66-CWR09HC684KCB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
680nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HC684KCB
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm