  • CWR09HK226KCB
CWR09HK226KCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09HK226KCB
HK JDW NO:
66-CWR09HK226KCB
Package:
B
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
CWR09HK226KCB
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.79mm