  • CWR09JB474MCC\W
CWR09JB474MCC\W
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB474MCC\W
HK JDW NO:
66-CWR09JB474MCC\W
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB474MCC\W
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
    e4
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    20mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    14000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm
  • Width
    1.27mm