  • CWR09JB685MP
CWR09JB685MP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JB685MP
HK JDW NO:
66-CWR09JB685MP
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2.4Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JB685MP
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    3.43mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm