  • CWR09JC105KP
CWR09JC105KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JC105KP
HK JDW NO:
66-CWR09JC105KP
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JC105KP
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm