  • CWR09KC225KBB
CWR09KC225KBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09KC225KBB
HK JDW NO:
66-CWR09KC225KBB
Package:
Molded
Datasheet:
CWR09KC225KBB
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09KC225KBB
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm