  • CWR09MH475KDB
CWR09MH475KDB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09MH475KDB
HK JDW NO:
66-CWR09MH475KDB
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09MH475KDB
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2711
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    260mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%