  • CWR09NB335MM
CWR09NB335MM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NB335MM
HK JDW NO:
66-CWR09NB335MM
Package:
G
Datasheet:
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NB335MM
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm