  • CWR09NC155KB
CWR09NC155KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NC155KB
HK JDW NO:
66-CWR09NC155KB
Package:
F
Datasheet:
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NC155KB
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm