  • CWR09NK335MB
CWR09NK335MB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NK335MB
HK JDW NO:
66-CWR09NK335MB
Package:
G
Datasheet:
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NK335MB
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm