  • CWR11DH106KB
CWR11DH106KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11DH106KB
HK JDW NO:
66-CWR11DH106KB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0006mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11DH106KB
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm