  • CWR11DH686KBA\TR
CWR11DH686KBA\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR11DH686KBA\TR
HK JDW NO:
66-CWR11DH686KBA\TR
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0043mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR11DH686KBA\TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0043mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm