  • CWR11FB156KC
CWR11FB156KC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11FB156KC
HK JDW NO:
66-CWR11FB156KC
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0015mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11FB156KC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0015mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm