  • CWR11HB225KBB
CWR11HB225KBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11HB225KBB
HK JDW NO:
66-CWR11HB225KBB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11HB225KBB
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.8mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm