  • CWR11JH474JC
CWR11JH474JC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11JH474JC
HK JDW NO:
66-CWR11JH474JC
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11JH474JC
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    0.47μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1306
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    14000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm