  • CWR11JH685KCB
CWR11JH685KCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11JH685KCB
HK JDW NO:
66-CWR11JH685KCB
Description:
6.8μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0014mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11JH685KCB
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    6.8μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0014mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2400 mΩ
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm