  • CWR11KH685KCC
CWR11KH685KCC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KH685KCC
HK JDW NO:
66-CWR11KH685KCC
Description:
6.8μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0017mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KH685KCC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    6.8μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0017mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1400 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm