  • CWR11MC335KC\W
CWR11MC335KC\W
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MC335KC\W
HK JDW NO:
66-CWR11MC335KC\W
Description:
3.3μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0012mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MC335KC\W
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2500 mΩ
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm