  • CWR11MH225KCB
CWR11MH225KCB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MH225KCB
HK JDW NO:
66-CWR11MH225KCB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.0008mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MH225KCB
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0008mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm