  • CWR11MK105KP
CWR11MK105KP
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MK105KP
HK JDW NO:
66-CWR11MK105KP
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MK105KP
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    2.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1411
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm