  • CWR11NB155JB
CWR11NB155JB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NB155JB
HK JDW NO:
66-CWR11NB155JB
Description:
1.5μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0008mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NB155JB
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0008mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm