  • CWR11NB335JBC
CWR11NB335JBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NB335JBC
HK JDW NO:
66-CWR11NB335JBC
Description:
3.3μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0017mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NB335JBC
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0017mA
  • Ripple Current
    110mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm