  • CWR11NB475KDB
CWR11NB475KDB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NB475KDB
HK JDW NO:
66-CWR11NB475KDB
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0024mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NB475KDB
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0024mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm