  • CWR11NH335JC
CWR11NH335JC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NH335JC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR11NH335JC
Package:
Molded
Datasheet:
CWR11NH335JC
Description:
3.3μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NH335JC
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm