  • CWR16FB106JBCA/PR
CWR16FB106JBCA/PR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16FB106JBCA/PR
HK JDW NO:
866-CWR16FB106JBCA/PR
Package:
C
Datasheet:
Description:
10μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 5.5Ohm Tape & Reel C
Step5Bar-code shipping tag
CWR16FB106JBCA/PR
  • Package / Case
    C
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm