  • CWR16FC686JBGB/HR
CWR16FC686JBGB/HR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16FC686JBGB/HR
HK JDW NO:
866-CWR16FC686JBGB/HR
Package:
G
Datasheet:
Description:
68μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm Tape & Reel G
Step5Bar-code shipping tag
CWR16FC686JBGB/HR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    2.79mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    G
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C