  • CWR16HC225KCAZ/PR
CWR16HC225KCAZ/PR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16HC225KCAZ/PR
HK JDW NO:
866-CWR16HC225KCAZ/PR
Package:
A
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm 2-Termination Tape & Reel A
Step5Bar-code shipping tag
CWR16HC225KCAZ/PR
  • Package / Case
    A
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    1.27mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1005
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm