  • CWR19DK337KBHZ
CWR19DK337KBHZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR19DK337KBHZ
HK JDW NO:
66-CWR19DK337KBHZ
Package:
H
Datasheet:
Description:
330μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.02mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR19DK337KBHZ
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.02mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm