  • CWR19FK476KCFZ
CWR19FK476KCFZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR19FK476KCFZ
HK JDW NO:
66-CWR19FK476KCFZ
Package:
F
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR19FK476KCFZ
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm