  • CWR19JC226KCGB
CWR19JC226KCGB
advertisement
Manufacturer No:
CWR19JC226KCGB
HK JDW NO:
66-CWR19JC226KCGB
Package:
G
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR19JC226KCGB
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Package / Case
    G
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    TANTALUM
  • Published
    2016
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Length
    6.73mm
  • Height
    2.79mm