  • CWR19KK225KCDB\TR
CWR19KK225KCDB\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR19KK225KCDB\TR
HK JDW NO:
66-CWR19KK225KCDB\TR
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR19KK225KCDB\TR
    Select All
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    6000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF