  • CWR19MH106KBHB
CWR19MH106KBHB
advertisement
Manufacturer No:
CWR19MH106KBHB
HK JDW NO:
66-CWR19MH106KBHB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR19MH106KBHB
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm